Potańcówka i warsztaty w Kolbuszowej 18 września 2016!

18 września 2016 chcemy znów porwać Was do tańca. Zagrają Kocirba i Kapela z Huty Komorowskiej, a ludowych tańców uczyć będą Marta Berdel-Dudzińska i Piotr Zgorzelski.

potańcpz

fot. Katarzyna Warańska, więcej zdjęć Kasi z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/170645392998633/photos/?tab=album&album_id=796195937110239

Piotr Zgorzelski od 20 lat prowadzi warsztaty tradycyjnych tańców w Polsce i na świecie. Tańczyć uczył się od wiejskich tancerzy, a tę naukę połączył z wnikliwymi badaniami terenowymi i archiwalnymi. Doświadczeniem, wiedzą i miłością do tradycyjnego tańca i muzyki od 20 lat dzieli się z ludźmi, prowadząc warsztaty taneczne w Polsce i na świecie.
Marta Berdel-Dudzińska to postać znana miłośnikom tańca tradycyjnego na Podkarpaciu i nie tylko. Jest pedagogiem tańców etnicznych, instruktorem tańców polskich, muzykoterapeutą, nauczycielem akademickim, ale przede wszystkim kimś, dla kogo tradycyjny taniec to pasja i sposób na życie.

Oboje poprowadzą 18 września w szkole z Trzebosi w naszym skansenie od 13 do 16 warsztaty taneczne. W ich trakcie będą uczyć tańców typowych dla naszego regionu, jak lasowiak, polka czy walczyk.

Po warsztatach będzie okazja do tańca nie tylko dla uczestników zajęć. O 18.30 zacznie się potańcówka, do której przygrywać będą: Kapela z Huty Komorowskiej oraz Kocirba. Te zespoły łączy tradycyjne instrumentarium, repertuar nawiązujący do przedwojennych weselnych kapel oraz przekonanie, że muzyki ludowej nie powinno się słuchać, nie tańcząc.

Koszt udziału w warsztatach to 1 zł.

http://muzeumkolbuszowa.pl/aktualnosci/588-taneczne-wrzesien-nabor#